کمپ نوآوری گلرنگ ونچرز در حوزه دام و طیور برگزار شد.

گلرنگ ونچرز با همکاری شرکت دام‌ و طیور کوروش از شرکت‌های زیر مجموعه گروه صنعتی گلرنگ، کمپ نوآوری خود را در حوزه دام و طیور با حضور متقاضیانی از 22 استان کشور برگزار نمود.

پرداختن به حوزه‌های جذاب سرمایه‌گذاری در شرکت‌های زیرمجموعه گروه صنعتی گلرنگ به عنوان فرصت‌های موجود در زنجیره ارزش گروه، از سری فعالیت‌های گلرنگ‌ونچرز می‌باشد. این شرکت به عنوان بازوی سرمایه‌گذاری خطرپذیر گروه با توجه به سطح بلوغ تیم‌ها و شرکت‌های مورد نظر، فراخوان‌های متفاوتی را ایجاد نموده و به جذب تیم‌های فناور و نوآور می‌پردازد.

کانال‌های اطلاع‌رسانی

بهار 1402 فراخوان جذب متقاضی در حوزه دام و طیور با محوریت غذای طیور در دانشگاه‌ها و موسسات علمی و تحقیقاتی کشور منتشر گردید. این فراخوان در بیش از 30 واحد برای بنیادهای نخبگان استان‌ها، دانشگاه‌ها و دانشکده‌های تخصصی علوم دام، کشاورزی و منابع طبیعی و دامپزشکی و همچنین موسسات علمی و تحقیقاتی در سراسر کشور ارسال گردید و متقاضیان در سایت گلرنگ ونچرز به ثبت‌نام پرداختند.

گلرنگ ونچرز در این فراخوان در چهار مرحله‌ی؛ افراد دارای ایده، افراد علاقمند، تیم‌های دارای محصول اولیه و شرکت‌های بالغ وارد شده به بازار به جذب متقاضیانی از 22 استان کشور پرداخت.

متقاضیان به نسبت تقریبا برابر از خانم‌ها و آقایان تشکیل شده و میزان تحصیلات آن‌ها نیز در مقطع پسادکتری و دکتری 37%، کارشناسی ارشد 36%، کارشناسی 19% و پایین‌تر از آن نیز 8% بودند.

مسیر کمپ و وبینارها

متقاضیان پس از غربالگری اولیه به دو دسته “ورود مستقیم به کمیته پذیرش” و “نیاز به آمادگی بیشتر جهت ورود به کمیته پذیرش” تقسیم‌بندی شدند. تیم‌ها و شرکت‌هایی که در دسته‌بندی اول قرار گرفتند، توسط مشاورین شرکت دام و طیور کوروش و تیم سرمایه‌گذاری گلرنگ ونچرز به بحث و بررسی گذاشته‌شدند. افراد و تیم‌های وارد شده به دسته‌بندی دوم، ابتدا مورد آزمون قرار داده شده و پس از آن وارد وبینارهای آموزشی و جلسات منتورینگ شدند. این جلسات توسط تیم گلرنگ ونچرز برای شرکت‌کنندگان برگزار گردید که به شرح زیر می‌باشند.

  • تیم‌سازی و شبکه‌سازی؛ زهره لورک، کارشناس ارشد توسعه اکوسیستم
  • مطالعات بازار و تحلیل رقبا؛ افشین سامانی، کارشناس ارشد سرمایه‌گذاری
  • پیش‌بینی مالی؛ حسین رازقی، کارشناس ارشد سرمایه‌گذاری
  • نحوه ارائه به سرمایه‌گذار؛ فرگل برومند، کارشناس ارشد توسعه اکوسیستم
website

قبل از این وبینارها، جلسه معرفی شرکت دام و طیور کوروش و زمینه‌های جذاب سرمایه‌گذاری توسط مشاورین این شرکت برای شرکت‌کنندگان برگزار شده و به بررسی نیازها و چالش‌های آن پرداخته شد و پس از آن تمامی آموزش‌ها بر اساس این موارد اجرا گردید.

بررسی نهایی

در نهایت 21 شهریور جلسه داوری با حضور مشاورین شرکت دام و طیور کوروش، مدیر عامل گلرنگ ونچرز و تیم سرمایه‌گذاری آن برگزار گردید و شرکت‌کنندگان در طی 5 دقیقه به ارائه کار خود پرداختند و بین 5 الی 10 دقیقه مورد پرسش و پاسخ قرار گرفتند.

در حال حاضر شرکت دام و طیور کوروش با همراهی تیم سرمایه‌گذاری گلرنگ ونچرز در حال بررسی نهایی و برگزاری جلسات بیشتر با تیم‌ و شرکت‌های منتخب بوده تا به نتایج نهایی نائل شوند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هفده + چهارده =