گلرنگ ونچرز در دومین دوره همایش سرمایه‌گذاری و توسعه کرمان آیدکس، حضور یافت.

کرمان آیدکس 2024 به عنوان یک همایش بین المللی سرمایه‌گذاری و توسعه، 24 الی 27 اردیبهشت ماه امسال در دانشگاه تحصیلات تکمیلی صنعتی و فناوری پیشرفته ماهان و در دو بخش نمایشگاهی و پنل‌های تخصصی در کرمان برگزار گردید.

محورهای اصلی این همایش با حضور سفیرانی از دیگر کشورها‌ شامل معرفی فرصت‌های سرمایه‌گذاری در حوزه‌های متنوع، استفاده از الگوهای نوین جهانی برای تأمین و توسعه زیرساخت‌های اساسی، نقش انرژی‌های پاک و تجدیدپذیر در توسعه پایدار، جایگاه هوش مصنوعی، اقتصاد دیجیتال و اینترنت اشیا در الگوهای سرمایه‌گذاری و توسعه جهانی، و نقش کسب وکارهای فناور و دانش بنیان در دستیابی به توسعه پایدار بود.

حضور صنایع بزرگ کشور

اتاق بازرگان، صنایع، معادن و کشاورزی کرمان و اتاق بازرگانی ایران با همراهی استانداری کرمان به برگزاری این رویداد بین‌المللی پرداختند. اتاق کرمان در این رویداد فرصتی را فراهم آورد تا صنایع بزرگ کشور که مبدا آن‌ها در کرمان است گردهم آمده و با این همراهی سرآغاز اتفاقات مهمی برای استان خود باشند.

صنایعی مانند گل‌گهر سیرجان، مس سرچشمه، هواپیمایی ماهان، فولاد سیرجان، مدیران خودرو و … در هر دو بخش نمایشگاهی و پنل‌های تخصصی کرمان آیدکس 2024 به صورتی اثرگذار حضور یافتند.

 

حضور گلرنگ ونچرز

دومین رویداد کرمان آیدکس شامل 24 پنل تخصصی با موضوعات متنوع بود که؛ گلرنگ ونچرز به عنوان نمادی از نوآوری و سرمایه‌گذاری خطرپذیر، به دعوت کمیسیون سرمایه‌گذاری اتاق کرمان و صندوق نوآوری و شکوفایی در یکی از این پنل‌ها حضور یافت.

این پنل با حدود 200 شرکت کننده با سخنرانانی از بازیگران مهم اقتصادی کشور و اکوسیستم نوآوری و سرمایه‌گذاری در سومین روز کرمان آیدکس 2024 برگزار شد:

  • آقای محمد مهدی کرامتی؛ مدیر کل دبیرخانه شورای راهبردی فناوری‌ها و تولیدات دانش‌بنیان،
  • آقای یونس حمیدی؛ مدیر دبیرخانه کارگروه تخصصی صندوق‌های پژوهش و فناوری،
  • آقای عبدالمجید مرشدی؛ مدیر کل دفتر تأمین مالی و توسعه سرمایه‌گذاری معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری،
  • آقای محمدعلی مهنی فرد؛ معاون دفتر تأمین مالی و توسعه سرمایه‌گذاری معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری،
  • آقای علیرضا ایلخانی؛ مدیر اداره اقتصادی بانک تجارت،
  • آقای محمد کوهستانی؛ کارشناس فرابورس
  • آقای جعفر رودری؛ معاون سرمایه‌گذاری و توسعه صندوق سرمایه‌گذاری جهاد نصر کرمان،
  • آقای بهنام سعیدی؛ مدیر مرکز آموزش و پژوهش سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان کرمان،
  • خانم زهره لورک؛ رئیس توسعه اکوسیستم نوآوری گلرنگ ونچرز،

خانم زهره لورک در این پنل به معرفی اجمالی از نوآوری‌های گروه صنعتی گلرنگ از آغاز فعالیت تاکنون پرداخته و بعد از آن گلرنگ ونچرز را به عنوان مرکز نوآوری و فناوری‌های نوین آن معرفی نمود.

خانم لورک صحبت‌های خود را اینگونه ادامه داد که؛ گلرنگ ونچرز با هدف ایجاد مسیرهای نوآورانه، در راستای شکل‌دهی به یک شبکه ارتباطی مؤثر بین شرکت‌های متعلق به گروه صنعتی گلرنگ و اکوسیستم کارآفرینی و نوآوری، در داخل و در خارج از کشور، نقش‌آفرینی می‌کند.

پس از آن صندوق سرمایه‌گذاری خطرپذیر و دیگر مسیرهای سرمایه‌گذاری گلرنگ ونچرز و همچنین راه‌های ارتباطی آن را معرفی نموده و در پایان به شبکه‌سازی و گفت و گوهای صمیمانه با مخاطبین پنل پرداخت.

سخن پایانی

 رویداد کرمان آیدکس 2024، که به عنوان یکی از بزرگترین رویدادهای سرمایه‌گذاری و توسعه در کشور شناخته می‌شود، پس از برگزاری مجموعه‌ای از همایش‌ها و پنل‌های تخصصی و کاربردی، در روز پنجشنبه ۲۷ اردیبهشت 1402 به کار خود پایان داد. اما خلق ارزش‌های آن همچنان ادامه داشته و در حال ایجاد تصمیمات جدیدی برای استان کرمان می‌باشد.

امیدواریم که گلرنگ ونچرز نیز بتواند در این مسیر با این استان و همچنین در فرصت‌های دیگر با سایر استان‌های کشور همراهی ارزش آفرینی داشته‌باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

20 + شانزده =