حضور گلرنگ ونچرز در الکامپ 2024
بیست و هفتمین نمایشگاه بین‌المللی الکامپ با شعار “همه باهم برای اقتصاد دیجیتال”، از 9 تا 12 تیر ماه 1403 در محل دائمی نمایشگاه‌های بین‌المللی تهران برگزار شد. این رویداد که یکی از مهم‌ترین نمایشگاه‌های تخصصی در حوزه‌های الکترونیک، کامپیوتر و تجارت الکترونیک به شمار می‌رود، میزبان بیش از 500 شرکت و تیم استارت‌آپی و 9 پارک علم و فناوری بود.

نمایشگاه الکامپ، فرصتی برای تخصصی‌تر شدن دانش‌ها و رشد کسب‌وکارهای نوپا فراهم می‌کند. در اولین روز از برگزاری، سولماز صادق نیا، مدیرعامل گلرنگ ونچرز، در پنلی تخصصی به گفت و گو با آرش سروری، طراح و تهیه‌کننده الکام تاکز پرداختند. آرش سروری، صادق نیا را به عنوان اولین نماینده بانوان در این تاکز تا آن لحظه معرفی کرد و از نزدیک شدن به دومین سالگرد تأسیس گلرنگ ونچرز خبر داد.

در جریان پنل تخصصی نمایشگاه الکامپ، سولماز صادق نیا، مدیرعامل گلرنگ ونچرز، اصول و مبانی سرمایه‌گذاری‌های این مجموعه را تبیین کرد و تأکید داشت که گروه صنعتی گلرنگ همواره بر پایه استفاده از فرایندهای نوآورانه در مسیر کاری خود بنا نهاده شده و در سال‌های اخیر فعالیت‌های همگام با توسعه اکوسیستم استارت‌آپی در گروه صنعتی گلرنگ اتفاق افتاده و ونچرهایی مثل اکالا و تارا شکل گرفتند.


در پاسخ به پرسشی درباره حوزه‌های مورد علاقه گلرنگ ونچرز، مدیر عامل این شرکت بیان داشت که فیلدهای جذاب برای سرمایه‌گذاری در وبسایت رسمی آن اعلام شده‌است. ایشان تأکید داشت که گلرنگ ونچرز، به دلیل ماهیت چند بعدی و چند رشته‌ای خود، نمی‌تواند مانند سایر شرکت‌های سرمایه‌گذاری خط مشی‌های سرمایه‌گذاری خود را به صورت شفاف و منحصر به فرد اعلام کند، زیرا هر طرح و ایده‌ای باید به طور جامع در تمامی حوزه‌ها مورد بررسی قرار گیرد. او افزود که تمایل ما در گروه صنعتی گلرنگ حرکت به سمت اسمارت مانی و خلق ارزش افزوده قابل توجهی از زنجیره ارزش می باشد و این مسئله‌ای است که تیم‌ها باید به آن توجه داشته باشند.

سولماز صادق نیا بیان داشت که استراتژی گلرنگ ونچرز بر این اصل استوار است که ما به طور فعال به دنبال تیم‌های مستعد برویم، با آنها گفت و گو کنیم و پروژه‌ها را به دقت بررسی نماییم.

صادق نیا در پاسخ به اینکه نمایشگاه الکامپ امسال را چگونه ارزیابی می‌کند، اظهار داشت که نمایشگاه‌ها در حوزه اکوسیستم، محلی برای هم‌افزایی و تبادل دانش میان فعالان صنعت هستند. ایشان با اشاره به امید و انگیزه‌ای که در تیم‌ها مشاهده شده، بیان کرد؛ انتظار می‌رود نمایشگاه امسال بسیار پربار باشد و دستاوردهای مهمی را در اکوسیستم به ارمغان آورد. مدیر عامل گلرنگ ونچرز همچنین پیش‌بینی کرد در یکی دو سال آینده، شاهد حضور جدی‌تر صنایع به شکل cvc ها در اکوسیستم خواهیم بود که این امر به ارزش افزوده قابل توجهی در سرمایه‌گذاری‌های ایران منجر خواهد شد.

در پایان، با اشاره به آینده سرمایه‌گذاری در ایران، بر اهمیت حرکت استارتاپ‌ها به سمت حوزه‌های علوم پایه تأکید کرده و ابراز امیدواری داشت که نمایشگاه امسال، با انگیزهایی که در تیم‌ها وجود دارد، دستاوردهای خوبی را به همراه داشته باشد.

گلرنگ ونچرز در الکام پیچ

گلرنگ ونچرز علاوه بر این گفت و گو در آخرین پنل داوری الکام تاکز حضور پیدا کرده و به داوری ده تیم در حوزه‌های مختلف هوش مصنوعی، ایکامرس، آموزش و … پرداخت. زهره لورک رییس توسعه اکوسیستم نوآوری گلرنگ ونچرز؛ به نمایندگی از این شرکت در پنل داوری الکام پیچ حضور داشت.

به گزارش دیجیاتو، «مهدی نیازی‌منش»، مدیر بخش الکام پیچ الکامپ بیست‌وهفتم می‌گوید:

«در الکام‌‌پیچ امسال سعی می‌کنیم نسبت به سال‌های قبل، میزبان‌ تیم‌های بیشتری از استان‌هایی غیر از تهران باشیم. مدیریت امسال هم از خارج از تهران و در اصفهان انجام می‌شود. همچنین تلاش خواهیم کرد حضور بانوان در امسال پررنگ‌تر از گذشته باشد. »

او در ادامه می‌گوید: «داورها افراد باتجربه حوزه استارتاپی و کسانی هستند که خودشان استارتاپ داشته‌اند. همچین برنامه‌‌مان این بوده که امسال حداقل ۵۰ درصد داورهایمان خانم باشند. »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سه × دو =