رویاد سرمایه گذاری پارک علم و فناوری کرمان

رویداد سرمایه‌گذاری گلرنگ‌ونچرز در کرمان

گلرنگ ونچرز به عنوان بازوی سرمایه‌گذاری خطرپذیر گروه صنعتی گلرنگ با هدف توسعه اکوسیستم خود در کرمان حضور یافت.

گلرنگ ونچرز به عنوان بازوی سرمایه‌گذاری خطرپذیر گروه صنعتی گلرنگ با هدف توسعه اکوسیستم خود، در کرمان حضور یافت. این CVC طبق سند توسعه اکوسیستم خود، با چشم‌انداز همکاری با نهادهای علمی و سرمایه‌گذاری در استارتاپ‌ها، تیم‌ها و شرکت‌های فناور کشور؛ چهاردهم اردیبهشت ماه 1402 طی سفری به کرمان، با پارک علم و فناوری و همچنین بنیاد نخبگان این استان به امضای تفاهم‌نامه پرداخته و با توجه به زنجیره تأمین گروه؛ ارائه 16 تیم و شرکت فناور را بررسی نمود.

چندی پیش طی برگزاری یکسری جلسات؛ همکاری‌هایی فی مابین گلرنگ ونچرز و پارک علم و فناوری و همچنین بنیاد نخبگان استان کرمان تعریف شد. پیرو این همکاری‌ها، فراخوان سرمایه‌گذاری برای تیم‌ها و شرکت‌های فناور این استان ارسال شده و تیم‌های متقاضی فرم درخواست سرمایه‌گذاری را نیز تکمیل نمودند. در مرحله بعد تمامی درخواست‌ها بررسی شده و با منتخبین، به صورت آنلاین جلساتی نیز برگزار گردید.

سه شنبه چهاردهم اردیبهشت‌ ماه 1402 با سفر گلرنگ ونچرز به کرمان، جلسه امضای تفاهم‌نامه‌ها با حضور فرشید کی‌نیا رییس پارک علم و فناوری، قاسم سرگزی رییس بنیاد نخبگان استان کرمان و معاونین و مدیرانی از این دو مجموعه برگزار گردید.

پس از آن، جلسات ارائه به سرمایه‌گذار به صورت خصوصی و B2B با تیم‌ها و شرکت‌های منتخب برگزار شد. در طی این جلسات، 16 تیم و شرکت فناور کرمانی با اهدافی چون جذب سرمایه خطرپذیر، ادغام و اکتساب، ورود به بازار و دریافت پروژه به ارائه کسب‌وکار خود در مقابل مدیران گلرنگ ونچرز پرداختند.

این تیم‌ها که از قبل غربالگری شده بودند، پس از زمان 10 دقیقه‌ای ارائه، بین 10 الی 15 دقیقه مورد پرسش و پاسخ قرار گرفته و مستنداتی را نیز ارائه دادند. حوزه فعالیت آن‌ها، مطابق با زنجیره ارزش گروه صنعتی گلرنگ و با موضوعاتی چون هوش مصنوعی، تجارت الکترونیک، معدن، دام و طیور، کشاورزی، دارویی، شوینده، آرایشی و بهداشتی و انرژی بود.

طبق استراتژی‌های سرمایه‌گذاری موجود در گلرنگ ونچرز، مستندات تیم‌های ارائه‌دهنده منتخب و همچنین نمونه‌ کار از تیم‌های محصول محور برای نمایندگان شرکت‌ها و ساب‌هلدینگ‌های مربوطه در گروه صنعتی گلرنگ ارسال شده و پس از آن جلسات مذاکره با حضور متخصصین برگزار می‌شود، این جلسات تا زمان اتمام فرایند سرمایه‌گذاری ادامه می‌یابند.

علاوه بر جلسات برگزار شده، در پایان تیم گلرنگ ونچرز از نمایشگاه پارک علم و فناوری بازدید نموده و به بررسی دیگر محصولات این مجموعه در حوزه‌هایی چون صنعت ساختمان، گردشگری و صنایع دستی، آموزش، محیط زیست و … نیز پرداخت. بدیهی است فرصت درخواست سرمایه‌گذاری تیم‌ها و شرکت‌های استان کرمان پایان نیافته و همچنان می‌توانند با مراجعه به سایت گلرنگ ونچرز و تکمیل فرم سرمایه‌گذاری آن، به ارتباط با این مجموعه بپردازند.

قابل ذکر است؛ گروه صنعتی گلرنگ پیش از این نیز از استان کرمان دور نبوده و با وجود بیش از 1000 نیروی مشغول به کار مستقیم در آن‌جا، چندین شرکت در حوزه‌های معدن، پسته، فروشگاه‌های زنجیره‌ای، تجارت الکترونیک و … را دارا می‌باشد. چهاردهم اردیبهشت ماه 1402 با حضور گلرنگ ونچرز در کرمان، نقطه شروع فعالیت‌های حوزه سرمایه‌گذاری این گروه صنعتی در این استان رقم خورد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دو + شش =